+420 554 721 170

Hotel Kamzík

Navštivte hotel Kamzík, který leží v malebné krajině CHKO Jeseníky v blízkosti rozlehlých skiareálů a turistických stezek. Jak v zimě, tak v létě tu tedy zažijte spoustu zábavy a nadýcháte se čerstvého horského vzduchu.

Relax

Zázemí hotelu poskytuje široké možnosti pro relaxaci. Zajděte si na příjemnou masáž, nechte tělo odpočívat v infrasauně nebo si zaplavte ve vyhřívaném krytém bazénu přímo v hotelu.

Sport

Milovníci aktivního odpočinku určitě ocení naší posilovnu nebo tělocvičnu. Na nejmenší návštěvníky čeká dětský koutek, kde mohou hrát videohry a bavit se. V okolí je také řada běžkařských tras, pěších turistických cest i cyklostezek, po kterých se můžete vydat.

Restaurace a bar

Ochutnejte také naší výtečnou kuchyni nebo poseďte v našem baru. V baru i restauraci se můžete připojit k hotelové Wi-Fi. Zázemí hotelu Kamzík je jako stvořené pro firemní akce, konference a eventy.

Ubytujte se u nás!

Pokud hledáte ubytování v Jeseníkách, v hotelu Kamzík naleznete vše, co hledáte.

  • 155 lůžek
  • nekuřácké pokoje
  • vlastní sociální zařízení
  • TV a Wi-Fi
Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > Lyžování > Sjezdové lyžování Jeseníky

Sjezdové lyžování Jeseníky

Zimní dovolená má díky neopakovatelné přírodě Jeseníků své kouzlo, které vrací mnohé zimní i letní návštěvníky zpět do lyžařských center. Lyžování a zimní odpočinek patří v této oblasti patří nerozlučně k sobě. Sníh v Jeseníkách napadá koncem listopadu a vydrží většinou až do Velikonoc. Jeseníky jsou místem kde provoz vleků každoročně končí jako poslední v republice. Využijte toho i Vy!

Webkamery - sjezdovky

Karlov - Malá Morávka

Zimní středisko Ski aréna Karlov Ski aréna v Karlově pod Pradědem  patří svou velikostí a podle počtu návštěv k největším v Jeseníkách. Oceníte 11 sjezdovek dostupných na jeden skipass. Atraktivní lyžařská aréna vznikla propojením areálů: Ski Karlov, Kazmarka, Myšák, Klobouk - Olomoučák. V provozu jsou např. 3 sedačkové lanovky, 4 vleky, celkem 17 sjezdovek všech obtížností od mírných až po závodní.  4 sedačková lanovka Karlovský Express je jediná s bublinami v Jeseníkách.

Vleky mají dostatečnou kapacitu pro rychlé odbavování lyžařů a jsou průběžně zasněžovány. Zimní sezóna je vzhledem k nadmořské výšce 800 m a umělému zasněžování prodloužena do konce měsíce dubna. Příležitostí pro začínající i pokročilé lyžaře je tu dostatek.

Vzdálenost od hotelu Kamzík k lyžařským vlekům je od 650 do 2000 m. K dispozici jsou velká parkoviště těsně u sjezdovek, dále půjčovny lyží,  lyžařský servis, lyžařské školy pro děti i dospělé. Samozřejmostí jsou možnosti občerstvení nedaleko od lyžařských vleků a sjezdovek. Pro náruživé lyžaře je možnost navštívit večerní lyžování.
Jízda na snowboardech je stále oblíbenějším zimním sportem. Půjčovny snowboard vybavení a servisy pro snowboard jsou součástí areálů.

Pro hotelové hosty hotelu Kamzík, ale i pro volně příchozí, nabízíme možnost využití skibusů pro návštěvu sjezdovek a lyžařských a běžeckých tratí na Pradědu
a okolí (vlastním autem dojedete  na parkoviště Hvězda a odtud kyvadlovou dopravou na Ovčárnu - odjezd vždy v celou hodinu, sjezd v polovině hodiny - kyvadlově
od 8.00 do 16.00 hodin).

Skibus - jízdní řády

 Sedačkové lanovky v Jeseníkách    Lyžování v Karlově pod Pradědem    Lyžarské školy v Karlově pod Pradědem

 Večerní lyžování v Karlově pod Pradědem    Sjezdovky v Karlově pod Pradědem    Lyžařské pobyty v Karlově pod Pradědem

 

Ski areál Kopřivná je provozovatelem nejdelší sjezdovky (délka trati až 1350 m) s 4-sedačkovou lanovkou. Po celou zimní sezónu nabízí kvalitní lyžařské podmínky
i pro každodenní večerní lyžování. Certifikovaná, široká a pro noční lyžování dokonale osvětlená trať je i vícekrát denně strojově upravována. Sjezdovka nabízí pro dospělé i pro děti několik bezpečných terénních, nejen ze sněhu modelovaných, překážek pro zábavu. Můžete si zcela zdarma vyzkoušet bezpečné (i akrobatické) skoky do největší vzduchové doskokové matrace v ČR (BIG AIR BAG). Vzdálenost od hotelu Kamzík je 4 km. 

Lyžování v Malé Morávce     Sjezdovky v Malé Morávce     12593643_999601920105402_4002420349579683799_o.jpg

 

Praděd - Ovčárna

Nejznámější lyžařské středisko celých Jeseníků je od hotelu vzdáleno přibližně 10 km. Nachází se zde nejvyšší hora Moravy a Slezska - Praděd (1492 m n. m.), které dominuje 149 m vysoká televizní věž s rozhlednou a restaurací. Praděd svou krásou a výbornými lyžařskými podmínkami přiláká ročně do Jeseníků množství tuzemských i zahraničních turistů. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů, ať už začátečníci, pokročilí lyžaři, snowboardisti, běžkaři nebo vyznavači pasivní turistiky, kteří se rádi kochají pohledem na zasněžená pohoří. Dále je zde 7 sjezdových tratí o celkové délce 4,5 km ve výšce 1235 - 1430 m n. m. Nejvýše položená vleková stanice je na Petrových kamenech. Lyžařské tratě jsou v zimním období neustále upravovány, poskytují možnost nočního lyžování a nacházejí se zde půjčovny lyží, lyžařského vybavení i skiservis. Přes Praděd vede většina běžeckých tratí. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvýše položené lyžařské centrum v celé České republice, poskytuje
v zimním období (od prosince do dubna) ty nejlepší sněhové podmínky pro milovníky zimních sportů. Středisko je vybaveno i sněhovými děly.

         

Karlova Studánka a Vrbno pod Pradědem

Lyžařská střediska s méně náročnými lyžařskými svahy, která leží v Karlově Studánce, Ludvíkově a na Anenském vrchu u Andělské Hory. Skiareál Karlova Studánka se nachází v dolní části obce na levém svahu ve směru na Vrbno pod Pradědem. Sjezdovka je denně strojově upravována a je uměle zasněžována. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu. Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m. Délka sjezdovky je 600 m, převýšení 110 m, náročnost modrá.
Ski aréna Vrbno má k dispozici bobovou dráhu o délce 840 m.
Karlova Studánka je od nás vzdálena 8 km, Vrbno pod Pradědem 17 km.

          

Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních turistických cest. Nadmořská výška je 1013 m. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. V letošním roce dojde k navýšení kapacity zasněžování areálu. Oceníte také prodloužení rodinné sjezdovky na severních svazích. Vzdálenost od nás 35 km.

 Lyžování v Jeseníkách     Lyžarské svahy v Jeseníkách    Lyžařské sjezdovky v Jeseníkách

Ramzová a Petříkov

Ski aréna R3 na Ramzové (od nás 44 km) je pravidelně zasněžovaná a upravovaná sjezdovka se sedačkovou lanovkou vhodná pro i děti. Sedačková lanovka jezdí
p
ro lyžaře i nelyžaře z Ramzové na Šerák.
Petříkov (od nás 48 km) najdete na severních svazích v nadmořské výšce
780 m n. m. Sjezdové tratě jsou vybaveny nejmodernějším zařízením na výrobu technického sněhu. Na vrchol sjezdovek vás vyvezou dva vleky dlouhé 700 m a 400 m.
Při jízdě dolů můžete díky společnému odbavovacímu systému v okolních areálech vyzkoušet pět tras, z nichž jedna má i homologaci pro FIS závody ve slalomu.

         

 

Neumíte lyžovat? Naučíme Vás to! 

Pokud nepatříte mezi zkušené lyžaře nebo jste úplnými začátečníky, naučíme vás jak zdolat svah v lyžařské škole Sherpa snow sport school. Osvojíte si veškeré dovednosti, které bude na svahu potřebovat a potom už můžete jen vychutnávat radost z lyžování!

A nebo raději na běžky?

Pokud nejste fanouškem lyžování, ale zato vášnivý běžkař, nadchnou vás kilometry tratí pro běžky, které jsou každoročně v Jeseníkách pečlivě udržovány. Můžete tak bez starostí vyrazit na výlet panenskou přírodou chráněné krajinné oblasti!