Hotel Kamzík

Navštivte hotel Kamzík, který leží v malebné krajině CHKO Jeseníky v blízkosti rozlehlých skiareálů a turistických stezek. Jak v zimě, tak v létě tu tedy zažijte spoustu zábavy a nadýcháte se čerstvého horského vzduchu.

Relax

Zázemí hotelu poskytuje široké možnosti pro relaxaci. Dopřejte tělu wellness služby, zajděte si na příjemnou masáž nebo si zaplavte ve vyhřívaném krytém bazénu přímo v hotelu.

Sport

Milovníci aktivního odpočinku ocení naši profesionální posilovnu nebo velkou tělocvičnu. V okolí najdete řadu běžeckých tras, pěších turistických cest i cyklostezek, po kterých se můžete vydat. Přilehlá Ski aréna Karlov zajistí kvalitní sjezdové lyžování.

Restaurace a bar

Ochutnejte také naší výtečnou kuchyni nebo poseďte v našem baru. V baru i restauraci se můžete připojit k hotelové Wi-Fi. Zázemí hotelu Kamzík je jako stvořené pro firemní akce, konference a eventy.

Ubytujte se
u nás

Hledáte pohodlné a klidné ubytování v Jeseníkách a přitom se nechcete nudit? V hotelu Kamzík splníme vaše přání.

 
Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > Tipy na výlet > Cykloturistika

Cykloturistika - cyklostezky Jeseníky

Jeseník - Mikulovice - Zlaté Hory - Karlova Studánka - Praděd - Červenohorské sedlo - Jeseník

Délka: 97 km
Náročnost:náročná trasa

Z Jeseníku se vydáme směrem na Českou Ves a navštívíme Národní přírodní památku - Jeskyně Na Špičáku. Přes Zlaté Hory a Vrbno pod Pradědem pokračujeme až do lázeňského městečka Karlova Studánka a odtamtud k Pradědu (1491 m), odkud je možné vidět i Krkonoše a slovenské Tatry. Nakonec zamíříme do Červenohorského sedla a poté zpět do Jeseníku.

Jeseník - Domašov - Pod Keprníkem - Černava - Ramzová - Lipová lázně - Jeseník

Délka: 36 km
Náročnost: náročná trasa

Putování po slezských materiálových obcích zahájíme v Jeseníku a přes obce Vápenná a Žulová dojedeme až do Javorníku, střediska severního pohraničí. Po prohlídce zámku Jánský vrch vyrazíme směrem do Bernartic, Vidnavy, Supíkovic, až se postupně vrátíme zpět do Jeseníku.

Rýmařov - Slunečná - Sovinec - Rešovské vodopády - Rýmařov

Délka: 79 km
Náročnost:středně těžká trasa

Cesta začíná i končí v bývalém hornickém městě Rýmařov. Z něj vyrazíme do Albrechtic a přes Lomnice až k nejvyššímu bodu Nízkého Jeseníku - Slunečnu (800 m), na jehož vrcholu stojí vysílač. Zavítáme do nejstarší Rýmařovské obce Huzová a než dojedeme zpět do Rýmařova, navštívíme ještě hrad Sovinec a Národní přírodní památku Rešovské vodopády se skalami vysokými až 20 m. Závěr cesty nám v obci Žulová zpříjemní pohled na zbytky hradu ze 13. století.

Vrbno pod Pradědem - Vidly - Karlova Studánka - Suchá Rudná - Bruntál

Délka: 38 km
Náročnost: středně těžká trasa

Z Vrbna pod Pradědem se vypravíme údolím proti proudu Střední Opavy, navštívíme přírodní rezervaci Jelení bučina a jedno z ekologicky nejčistších míst v Jeseníkách - Vidly. Z obce Vidly dále pokračujeme do Karlovy Studánky, Suché Rudné a Světlé hory, odkud pojedeme do Staré Rudné. Trasu ukončíme ve městě Bruntál, kde se nachází vyhaslá sopka Uhlířský vrch s barokním poutním kostelem a lipovou alejí.

Malá Morávka - Alfrédka - Skřítek - Žďánický potok - Malá Morávka

Délka: 40 km
Náročnost: náročná trasa

Z Malé Morávky projedeme celým Karlovem, vystoupáme na Mravencovku a pokračujeme k horské chatě Alfrédka. Pohodlná „Mravenčí“ cesta vede na rozcestí Pod Ztracenými kameny a dále k místu Nad Skřítkem a do Žďárského Potoka. Zpět do Karlova, obce s ukázkami jesenické lidové architektury, se dostaneme přes Novou Ves a Dolní Moravici.

Holčovice - Karlovice - Malá Morávka - Světlá Hora - Karlovice

Délka: 55 km
Náročnost:středně těžká trasa

Z výchozího bodu - Holčovic - se vydáme k osadě Jelení a podél potoka Kopýtka dojedeme až do Karlovic, známého horského letoviska. Z nich se vydáme zelenou cyklotrasou do obce Malá Morávka, která patří k nejznámějším lyžařským střediskům v Jeseníkách. Trasu zakončíme v Karlovicích, které se nacházejí na řece Opavě.

Rezervovat pobyt