Česky English Deutsch Polski

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O hotelu > Aktivity > Lyžování > Sjezdové lyžování Jeseníky

Sjezdové lyžování Jeseníky

Zimní dovolená má díky neopakovatelné přírodě Jeseníků své kouzlo, které vrací mnohé zimní i letní návštěvníky zpět do lyžařských center.
Lyžování a zimní odpočinek v této oblasti patří nerozlučně k sobě. Sníh v Jeseníkách napadá koncem listopadu a vydrží většinou až do Velikonoc.
Jeseníky jsou místem, kde provoz vleků každoročně končí jako poslední v republice. Využijte toho i vy.

Webkamery - sjezdovky

Rezervovat pobyt

Karlov pod Pradědem - Malá Morávka

Zimní středisko Ski aréna Karlov Ski aréna v Karlově pod Pradědempatří svou velikostí a podle počtu návštěv k největším v Jeseníkách. Oceníte 12 km sjezdovek dostupných na jeden skipas. Kapacita lanovek a vleků překračuje 12 000 osob za hodinu.

V provozu jsou např. 4 sedačkové lanovky, celkem 14 sjezdovek všech obtížností od mírných až po závodní.

 

Největší večerní lyžování na Moravě, až 5,3 km osvětlených tratí.

Vleky mají dostatečnou kapacitu pro rychlé odbavování lyžařů. Zimní sezóna je vzhledem k nadmořské výšce 800 m a umělému zasněžování prodloužena do konce měsíce dubna. Příležitostí pro začínající i pokročilé lyžaře je tu dostatek.

Vzdálenost od hotelu Kamzík k lyžařským vlekům je od 650 do 2000 m. K dispozici jsou velká parkoviště těsně u sjezdovek, dále půjčovny lyží,  lyžařský servis, lyžařské školy pro děti i dospělé. Samozřejmostí jsou možnosti občerstvení nedaleko od lyžařských vleků a sjezdovek. Jízda na snowboardech je stále oblíbenějším zimním sportem.

 

Ski areál Čerťák (6,9 km) nabízí přes 1400 m pohodového lyžování na ideální rodinné sjezdovce, sedačkovou lanovku.

 

 

Lyžování v Jeseníkách

Ski aréně Karlov Lyžování Jeseníky

Lyžování v Karlově pod Pradědem

Večerní lyžování v Karlově pod Pradědem Ski aréně Karlov

 

Ski areál Kopřivná

Ski areál Kopřivná je provozovatelem nejdelší sjezdovky v údolí Malé Morávky i Karlova s nejmodernější vyhřívanou 6-sedačkovou lanovkou v České republice. Kromě původní modré sjezdovky disponuje nově vybudovanou červenou sjezdovkou s moderním zasněžovacím systémem. Je osazena vynikajícím osvětlením po obou stranách. Večerní lyžování si můžete vychutnat na dvou upravených sjezdovkách. Po celou zimní sezónu nabízí kvalitní lyžařské podmínky. Trať je i vícekrát denně strojově upravována.
V Dětském zimním parku si děti mohou pod dohledem rodičů a užívat skluzavek, sněžného hradu nebo bezpečného bobování na uzavřené části sjezdovky. Nejen děti, ale
i většina dospělých, určitě neodolá jízdě na speciální nafukovací pneumatice v oblíbené snowtubingové dráze plné klopených zatáček ve sněžném korytě a to dolů i za pomocí speciálního vleku nahoru.

Vzdálenost od hotelu Kamzík je 4 km.

Lyžování v Malé Morávce Lyžování Malá Morávka Ski areál Kopřivná

          

Praděd - Ovčárna

Nejznámější lyžařské středisko celých Jeseníků je od hotelu vzdáleno přibližně 10 km. Nachází se zde nejvyšší hora Moravy a Slezska - Praděd (1492 m n. m.), které dominuje 149 m vysoká televizní věž s rozhlednou a restaurací. Praděd svou krásou a výbornými lyžařskými podmínkami přiláká ročně do Jeseníků množství tuzemských i zahraničních turistů. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů, ať už začátečníci, pokročilí lyžaři, snowboardisti, běžkaři nebo vyznavači pasivní turistiky, kteří se rádi kochají pohledem na zasněžená pohoří. Dále je zde 7 sjezdových tratí o celkové délce 4,5 km ve výšce 1235 - 1445 m n. m. Nejvýše položená vleková stanice je na Petrových kamenech. Lyžařské tratě jsou v zimním období neustále upravovány, poskytují možnost nočního lyžování. Nacházejí se zde půjčovny lyží, lyžařského vybavení i skiservis. Přes Praděd vede většina běžeckých tratí. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvýše položené lyžařské centrum v celé České republice, poskytuje v zimním období - od prosince do konce dubna - ty nejlepší sněhové podmínky pro milovníky zimních sportů. 

Ski areál Praděd

         

Karlova Studánka a Vrbno pod Pradědem

Lyžařská střediska s méně náročnými lyžařskými svahy, která leží v Karlově Studánce, Ludvíkově a na Anenském vrchu u Andělské Hory. Skiareál Karlova Studánka se nachází v dolní části obce na levém svahu ve směru na Vrbno pod Pradědem. Sjezdovka je denně strojově upravována a je uměle zasněžována. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu. Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m. Délka sjezdovky je 600 m, převýšení 110 m, náročnost modrá.
Ski aréna Vrbno má k dispozici bobovou dráhu o délce 840 m.

Karlova Studánka je od nás vzdálena 8 km, Vrbno pod Pradědem 17 km.

          

Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních turistických cest. Nadmořská výška je 1013 m. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Tratě obslouží lanovka a osm lyžařských vleků. Z lanovky se můžete vydat na čtyři sjezdovky. Každá z nich je delší více než jeden kilometr. Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům.

Vzdálenost od nás 35 km.

Lyžování v Jeseníkách Lyžarské svahy v Jeseníkách Lyžařské sjezdovky v Jeseníkách

          

Ramzová a Petříkov

Ski aréna na Ramzové (od nás 44 km) v současné době provozuje čtyřsedačkovou lanovou dráhu z Ramzové na Čerňavu, dvousedačkovou lanovou dráhu z Čerňavy na Šerák a tři lyžařské vleky. Nadmořská výška 782 m - 1351 m.

Petříkov (od nás 48 km) najdete na severních svazích v nadmořské výšce 780 m n. m. Ski areál KASTE je vybaven dvěmi dvoukotvovými vleky o délce 700 m a 580 m a dětským vlekem o délce 40 m. Všechny tři vleky se nacházejí v těsné blízkosti Horské chaty KASTE. Skipasy jsou společné i pro sousední dva vleky Ski Petříkov (700 m a 450 m). Návštěvníci mohou využít záchytné parkoviště na začátku Petříkova a Skibusem se dopravit přímo k lyžařským vlekům. Skibus jezdí v zimní sezoně denně v pravidelných desetiminutových intervalech.

 

         

A nebo raději na běžky?

Pokud nejste fanouškem lyžování, ale zato vášnivý běžkař, nadchnou vás kilometry tratí pro běžky, které jsou každoročně v Jeseníkách pečlivě udržovány.
Můžete tak bez starostí vyrazit na výlet panenskou přírodou chráněné krajinné oblasti!

Rezervovat pobyt