Hotel Kamzík

Navštivte hotel Kamzík, který leží v malebné krajině CHKO Jeseníky v blízkosti rozlehlých skiareálů a turistických stezek. Jak v zimě, tak v létě tu tedy zažijte spoustu zábavy a nadýcháte se čerstvého horského vzduchu.

Relax

Zázemí hotelu poskytuje široké možnosti pro relaxaci. Dopřejte tělu wellness služby, zajděte si na příjemnou masáž nebo si zaplavte ve vyhřívaném krytém bazénu přímo v hotelu.

Sport

Milovníci aktivního odpočinku ocení naši profesionální posilovnu nebo velkou tělocvičnu. V okolí najdete řadu běžeckých tras, pěších turistických cest i cyklostezek, po kterých se můžete vydat. Přilehlá Ski aréna Karlov zajistí kvalitní sjezdové lyžování.

Restaurace a bar

Ochutnejte také naší výtečnou kuchyni nebo poseďte v našem baru. V baru i restauraci se můžete připojit k hotelové Wi-Fi. Zázemí hotelu Kamzík je jako stvořené pro firemní akce, konference a eventy.

Ubytujte se
u nás

Hledáte pohodlné a klidné ubytování v Jeseníkách a přitom se nechcete nudit? V hotelu Kamzík splníme vaše přání.

 
Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > Tipy na výlet > Jeseníky z výšky rozhleden

Jeseníky z výšky rozhleden

Jeseníky, největší horský masív na Moravě, se pyšní mnoha rozhlednami a vyhlídkami, ze kterých se vám bude tato krajina zdát neskutečně kouzelná.

Začněme třeba nejvyšším moravským vrcholem - Pradědem (1492 m.n.m), kde je 145 m vysoký vysílač.
Z rozhledny na Pradědu (10 km od hotelu) se vám naskytne překrásný pohled na vrcholy Jeseníků a za dobrého počasí můžete spatřit i Krkonoše a dokonce i Vysoké Tatry.
Sjeďte odsud na Jesenicko do České Vsi a vydejte se na rozhlednu Zlatý Chlum (35 km), nedaleké lázeňské město Jeseník budete mít jako na dlani.

Cestou ze Zlatého Chlumu do Jeseníku navštivte skalní vyhlídku Čertovy kameny (35 km), je odsud krásný výhled na údolí řeky Bělé.
Dále se vydejte na sever k Javorníku a vystupte na Čertovy kazatelny (60 km) nad Račím údolím.

Naskytne se Vám úchvatný pohled na hluboké hvozdy Rychlebských hor. Pokud budete pokračovat přes Javorník do Travné až k hraničnímu přechodu s Polskem,
můžete odsud vystoupit k rozhledně na Borůvkové hoře (70 km), která bude po dlouhých letech konečně obnovena.
Pokračujte na východ do Velké Kraše a vystupte na nejvyšší vrchol Žulovské pahorkatiny - Smolný (55km). Zdejší skalní útvar, Venušiny misky,
rovněž nabízí krásné pohledy do okolní krajiny.

Dále pokračujte podél polských hranic do Zlatých Hor a pohlédněte i k našim sousedům z nejstarší rozhledny v Jeseníkách na Biskupské Kupě (40 km).

 Praděd   Zlatý chlum   Čertovy kameny

 Čertovy kazatelny   Biskupská kupa   Venušiny misky

Pokud budete pokračovat dále na jihovýchod, dorazíte až do města Krnova (40 km) a zde na významné poutní místo s rozhlednou – Cvilín,
odkud je pěkný rozhled nejen na Jeseníky, ale také na malebná údolí řek Opavy a Opavice a dokonce i do Beskyd.
V blízkosti Krnova se nacházejí další dvě rozhledny - rozhledna Hanse Kudlicha a rozhledna Ježník.

A pokud vám výšky stále nestačí, navštivte rozhlednu Háj u Šumperka (30 km), radniční věž v Šumperku, nebo skalní vyhlídky na Rabštejně u Oskavy (27 km).
A co mají všechny tyto rozhledny a vyhlídky společného? Každá nabízí rozhledy, ze kterých se vám bude tajit dech.

 Borůvková hora   Cvilín   Ježník

 rozhledna Hanse Kudlicha v Úvalně   Háj u Šumperka   Rabštejn