Hotel Kamzík

Come to visit our hotel Kamzik placed in a beautiful scenery of Jeseniky mountains, just steps away from the many ski slopes and hiking trails. Relax and enjoy yourself in any season and breathe fresh mountain air.

Relax

Zázemí hotelu poskytuje široké možnosti pro relaxaci. Dopřejte tělu wellness služby, zajděte si na příjemnou masáž nebo si zaplavte ve vyhřívaném krytém bazénu přímo v hotelu.

Sport

Milovníci aktivního odpočinku ocení naši profesionální posilovnu nebo velkou tělocvičnu. V okolí najdete řadu běžeckých tras, pěších turistických cest i cyklostezek, po kterých se můžete vydat. Přilehlá Ski aréna Karlov zajistí kvalitní sjezdové lyžování.

Jídelna a bar

Ochutnejte výtečnou kuchyni, kterou podáváme formou bufetu, nebo poseďte v našem baru. Můžete se připojit k hotelové wifi. Zázemí hotelu Kamzík je jako stvořené i pro firemní akce, konference a eventy.

Ubytujte se
u nás

Hledáte pohodlné a klidné ubytování v Jeseníkách a přitom se nechcete nudit? V hotelu Kamzík splníme vaše přání. Vyberte si pokoj typu Classic, Comfort, Superior nebo jeden ze dvou rodinných pokojů.

Česky English Deutsch Polski

Search

Breadcrumb navigation

Hotel Kamzík > News

News

Welcome to pages of hotel Kamzík located in the region of Malá Morávka – Karlov in the Jeseníky Mountains!

The staff of hotel Kamzík would like to offer to guests and families the recreation and sport activities throughout the year. For sport teams, interest groups, schools and companies, we offer ideal conditions for combining learning or training with necessary relaxation. In addition, there is a possibility of pleasant and undisturbed evenings spent in the bar with a glass of good Moravian wine where you can establish new friendships.

In summer, you may hike and make trips to the peaks in the surrounding of Praděd and to the Jeseníky valleys.

In winter, visitors are attracted by many ski slopes and ideal cross-country skiing trails which may be used up to late spring months.

The stay in the attractive setting, characterised by the cleanest air in the central Europe, may be complemented with various above-standard services of hotel Kamzík


Aktuality